اولین مراسم استانی تحلیف وکالت

اولین مراسم استانی تحلیف وکالت در مرکز وکلای قوه قضائیه استان اصفهان با حضور جناب دکتر سجودی، معاون قضایی و معاون منابع انسانی رئیس کل دادگستری و مهدی اسدی مدیر آموزش قضایی دادگستری استان اصفهان برگزار شد.

دکتر سجودی در این مراسم با اشاره به ملزومات دادرسی منصفانه اظهار داشت: دادرسی منصفانه و عدالت قضایی جز با مداخله دست‌اندرکاران اصیل این حوزه از جمله وکلای محترم محقق نخواهد شد.

وی با بیان اینکه در فرایند دادرسی همه اجزا باید برای تحقق عدالت دست به دست هم ‌دهند افزود: سوال قابل طرح در این زمینه آن است که مثلا اگر پرونده قتلی داریم، آیا وکیل باید به دنبال این برود که «قتل اتفاق نیفتاده»؟ پاسخ مثبت است شاید دلایلی در این باره وجود داشته باشد و وکیل بتواند به سیستم قضایی کمک کند تا این امر را از ابتدا اثبات شده ندانیم.

معاون قضایی و معاون منابع انسانی رئیس کل دادگستری با تاکید بر نقش همه اجزای یک دادرسی عادلانه تصریح کرد: همه افراد دخیل در یک دادرسی باید با پذیرش اصول تثبیت شده‌ای در کنار هم قرار بگیرند؛ اگر قاضی اصولی را پذیرفته تا به حکم برسد، سایر کنشگران این عرصه نیز باید معتقد به همین اصول بوده و در کنار او قرار گرفته و این پازل را تکمیل کنند تا به هدف برسیم؛ اگر با این دید به موضوع نگاه کنیم همه برای رسیدن به عدالت، یکدیگر را یاری نموده و در کنار هم قرار می گیریم.

دکتر سجودی با اشاره به تاریخچه تاسیس مرکز وکلای قوه قضاییه بیان داشت: مرکز وکلا قوه قضاییه یک نهاد جوان و پویا محسوب می‌شود که در حال رشد و تکامل است و مسئولیت مضاعفی برای هدف اصلی که تحقق عدالت است، بر عهده دارد.

وی خاطرنشان کرد: در مرکز وکلای استان اصفهان هیئت مدیره جدید با افراد و تفکر جدید شکل گرفته است؛ امیدواریم هم ما بتوانیم به افراد کمک کنیم و هم از دوستان کمک بگیریم تا این نهاد نوپا را جلو ببریم.

در ادامه این مراسم، وکیل نرگس صلواتی، رئیس مرکز وکلای قوه قضاییه استان اصفهان بیان داشت: امروز به همراه عزیزانی که نخستین قدم را در عرصه وکالت برمی‌دارند، آرزوی توفیق خدمت داریم و امیدواریم که خداوند متعال ما را در زمره سابقین و پیشی گیرندگان در راه اجرای عدالت و یاری مظلومان قرار دهد.

رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه استان اصفهان ادامه داد: از ریاست و معاونت دادگستری استان اصفهان در خواست داریم در این راه ارزشمند همراه و یاور ما باشند و برای همکارانی که از امروز به جمع خانواده وکلای مرکز قوه قضاییه می‌پیوندند، آرزوی موفقیت و سربلندی در راه تحقق عدالت داریم.